Başak Erkeği

İlgilenenlere Başlangıç Tavsiyeleri

İsteyici bir yapısı vardır. İkinci planda alamaz. Ona sayıldığını hissettirmelisiniz ilkin. Değişkendir, dobra dobradır, genellikle ne demek istiyorsa açıkça söyler, söyledikleri çoğu kez gerçekten kafasında olanlardır. Yüze gülücü bir Romeo istiyorsanız başka kapıya. Ailesine iyi bakacak kadar pratik, ne zaman rol yaptığınızı anlayacak kadar da duyarlıdır.
Başak erkekleri pratiktir, dürüsttür: hem de temelde çekingendir. Duygularım açıklamakta güçlük çeker. Duy­guları derindedir. Ama duygusal bir kabuk vardır. Sabırlı ve hepsinin üzerinde sadık olmalısınız. Düşünceli olur­sanız o zorluklan yenecek ve size mutluluk armağanını getirmeye çabalayacaktır. O, olduğundan başka görünen­lerin tam tersidir. Onun güven kazanmana yardımcı ol­malısınız. Başak erkeği kendisine inanan, çalışma izteği, büyük hedeflere varma isteğini değeriendirebilen kadına gereksinmesi vardır. Bir kez size güvenebileceğini hisse­derse değişir, başarısızlıktan başarıya gider ve enerjisini sizin iyiliğiniz için bol bol kullanır.
Kadınlar olsun erkekler olsun coşkulu, mutluluğa susamış kişilersiniz. Bunu aşkta bulabilirsiniz, ama önce güven­likle ilgilenmeyi bırakın. Şimdi başak burcu, güvenilir bir sevgili istemek yanlış değildir. Ama çoğu kez siz yalnız güvenlik değil sigorta da istiyorsunuz gibi. Bu böyle bir şey her zaman olası değildir. Hiç kimse geleceği ’sigorta’ edemez. Bu zaten işin büyüleyici yanıdır: hepimiz hayatımızın geri kalanını gelecekte geçireceğiz. Ve bu da değişebilir bir konudur.

Bunun bilincinde olarak açıkça, özgürce sevin, banka hesaplarıyla, toplumdaki statülerle fazla kafa yormayarak kendinizi verin. Bugün zengin olan yarın tersi olabilir. Bugünkü yoksul da yarın zengin olabilir. Ama değişmenin konusu olmayan bir tek şey varsa o da aşktır.
Bir güvenlik hayaliyle kendinizi satmayın. Güvenlik, her şey yapılıp söylendikten sonra ortaya çıkar. Ama aşk hayal değildir, belki de tek sağlam, gerçek şeydir, varo­luşumuzun amacıdır. Eğer aşkı bulursanız onu para hak­kındaki kuruntularınızla karıştırmayın.
Bu, aptal olmanız gerektiğini söylemek değildir liaşak. Sizin budala biri olmadığınızı biliyorum. Mesele, aşkın değerini bilmenizdir. Ve siz aşka değer verirsiniz. Ama kendinizi güvensizlik duygusuna kaptırırsanız gü­vensiz olursunuz. Sonra uyuma güçlükleri baş gösterir. Ondan sonra artık olanlara da karşılık da veremezsiniz. Ve aşk hakkında endişelenirsiniz. Siz ince ayrıntılar üzerinde duruyorsunuz ve bu güzel bir şeydir. Ama ince ayrıntılar saptamak alanı budur işte. Sevgilinize yardım etmekte, güven oluşturmakta ince ayrıntılar üzerinde duran biri olun. O zaman aşka sağlam bir zemin hazırlamış olur­sunuz.
Şunu bilin ki başak , kronolojik yaş aşkın garantisi değildir. Gençliği aşmış yaşı seçmenin iyi ya da kötü olması gerekmez; temelde önemli olan bireyin kendisidir. Ve ayrıca şunu da bilin ki gelecek bir tek kesinlik kapsar: değişme. Eğer sevilinize menciniz varsa her şeyin daha iyiye doğru değişmesine garanti için olabilecek herşeyi yapıyorsunuz demektir. Aksi halde, kesinlikle bunun tersini başaracaksınız. Evlilikte görevini bilen birisiniz ve dışar­dan göründüğünden çok daha sevecen.
Çoğu ilişkilerde gururlusunuz. Bir kez gururunuz yaralandı mı sevgilinizin dokunuşunu tatsız bulursunuz. Titiz ve derli toplusunuz, bu aşırıya gitmedikçe güzeldir, üzer şeylere sahip olmak istersiniz, bütçeyi delmedikçe bu da fena değildir. Sevgilinizi övmeyi öğrenmelisiniz. Övgünüz ne kadar bol olursa, sevginiz nesnesinden bir o kadar çok karşılık alırsınız.
Asıl anahtar depresyonu önlemektir. Siz mutluysanız sevgiliniz de mutludur. Sevgiliniz mutluysa siz de mutlu­nunuz demektir. Bu bir gönül hoşluğu çemberi olarak anlatılabilir: ve bunu siz başlatmalısınız.
Temel olarak, geleceğinizi kendi ellerinizde tutuyor­sunuz. Gelecek siz ne yaptınızsa odur -ve bu Özellikle size uygundur. Cinsellik ve aşk -bunlar sizin için sevinçli, doyumluluk veren alanlar olabilirler. Ve tersi de gerçekle­şebilir.
Seçim sizindir Başak.

GENEL ÖZELLİKLERİ

Aslında Başaklar, çocukluğunun ilk yıllarından baş­layarak aşk konusuyla çok derinden ilgileneceklerdir, ama Romeo-Juliet cinsinden bir aşkla değil. aşk sözcüğünü en güzel şekilde, kendisini karşılıksız olarak ailesine, ar­kadaşlarına, kendisinden daha zayıf ve olanakları daha az olanlara adamakla ifade eder. Başak içgüdüsel bir çalışma aşkıyla görev disiplini ve kendini çaresizlere adama aş­kıyla doğmuştur. Böylesine yükseklere erişememiş olan Başaklar bile, şu ya da bu şekilde bencillikten uzak bir ideale hizmet edememenin hafif suçluluğunu duyarlar. Dramatik heyecanlar, duygusal vaadler, gözyaşla­rıyla dolu ilan-ı aşklar, yapışkan sevgi şeklinde kendini gösteren bir aşk, Başak erkeğini sadece soğutmakla kal­maz, şehir dışına giden ilk otobüse ya da trene atlayıp kaçacak kadar korkutur da… Ancak, O her ne kadar çelik ve buz karışımı gibi görünse de, uygun sıcaklığı bulunca zevkten eriyebilir. Hiç kuşkusuz, Başağın kalbine giden yollar vardır. Gizli yollar. Arsızca peşinden koşmak bun­lardan biri değildir. Bir sürü flörtçü vamp kadının ve tehlikeli deniz kızlarının şaşırarak ve düş kırıklığına uğraya­rak öğrendikleri gibi, koketlik ve cinsellik de bu yollardan biri değildir.
Başaklar aşkta fazlalıktan çok kalite ararlar. Her ka­tegoride kaliteye oldukça çok önem verdiklerinden, gerçek aşk ilişkileri çok azdır ve bunlar da bazen talihsizlikle veya herhangi bir üzüntüyle sonuçlanır. Başağın böyle bir hayal kırıklığı karşısındaki normal tepkisi, kendisini bulabildiği en zor işe gömmek, genel olarak toplumdan uzaklaşmak ve bundan sonraki aşk olasılıklarında iki kat daha dikkatli ol­maktır. Büyük strateji kullanmak ve çok sabırlı olmak zo­runda kalabilirsiniz. Başağın esas içgüdüsü iffettir ve bun­dan ancak iyi bir nedenle ya da fevkalade iyi bir kadın için vazgeçebilir. Başakların hepsi değilse de çoğu, başka burçlara göre çok daha büyük kolaylıkla bekar yaşaya­bilirler.

Başak erkek keskin zekayla sağlam toprağın karışı­mıdır. Soğuk flörtçülüğüyle bir çok kalbi kırmasıyla ta­nınsa da, O’nun o eleştirici analiz duygusu ve herkesi beğenmeyen zevki selimi, sık sık çıktığı flört gezilerinde platonik alandan ayrılmasına pek olanak vermez, başak’ta gerçek bir arzu uyandırabilmek için O’nu kor ateşiyle yakmak gerekir. Sadece mahcupluğu ve seçiciliği bile, uy­gunsuz ilişkiler kurmasını önlemeye yeter. Kuşkusuz, arada sırada dünyevi, fiziksel bazı deneyimlere girişe-bilirse de, bunlar kural değil istisnadır. Kural, uzak bir il­gidir. Şu gerçekten “yalnız büyükler için” olan filmlerin birinde rol almayı kabul eden bir Başak erkeği tanıyorum. Bu işi sadece para için yapmıştı -o sırada iflas durumun­daydı- ve hala birisi bundan söz edecek olsa, kulaklarına kadar kızarırdı. Doğal olarak erkek erkektir ve bütün Başak’ların teknik yönden bakir kalmaları gerekmez; an­cak dış görünüşleri her zaman tertemizdir. Başağın aş­kında istisnasız her zaman temiz ve nezih olan bir şey vardır. Bazı talihsiz olaylar dış görünüşüne sıradan bir hava verse bile, başak bu aşkın -en ihtiraslı zamanında bile- kirlenmesine, bozulmasına izin vermez.

“ Başak Erkeği ” yazısı için 4 Yorum Yapılmış

 1. Lanet olsun başak burcu erkeğine.Dünyamı kararttı.Şu anda çok kötü durumdayım.Yıllardır eleştirisinden,kaprislerinden usandım.Bir buçuk ay önce bir süre ara verelim daha sonra herşey çok daha güzel olacak dedi ve geçen hafta bir aylık ilişkisi olduğunu öğrendim.Bu mudur başak burcunun kalitesi.Benim gibi özverili bir kıza bunu yaptı.Bir daha başak burcu mu allah korusun onun şerrinden.Koynumda yılan besledim.Sağ gösterip sol vurdu

 2. bende başak burcuyum ama ben kimseye sana yapılanı yapmadım
  bence ooo çakma başak burcudur
  başak erkeyi aldatmayı bilmez
  istersen birde beraber deniyelim:)))

 3. didem yanlış anlama ama yazdıklarına çok güldüm :D ben başak kızıyım

 4. didemciğim bir başak erkeği olarak onu kaybetmenin en hassas yolu
  güvencini yitirmek sürekli ondan güzel şeyler duymak istemek bi yerde kaçmasına sebep olucak şeylerdir bizler özel olna şeylerimizi özle anlarımıza saklarız sadece gerektiğinde kullanırız kısacası ince eliyen sık dokuyan tipleriz zoruz ama keşvedildiğinde tadından yenmez olduğumuz kanıtlanmıştır.

Bu yazı için yorum yapın

*

sex izle Film izle Hd Film izle Online Film izle