Oğlak Burcu Çocuğunun Özellikleri

Yeni doğan bütün bebekleri minik ihtiyarlara benzet­tiğiniz için annelerinin nefretini çeken biriyseniz, bu tarifi­nizi bir Oğlak bebeğe saklayın; size pek karşj çıkamazlar. Minik Oğlaklar aynen minyatür seksenliklere benzerler. Onlar gençken yaşlı, yaşlanınca genç görünürler. Küçüğün o buruşuk erik kurusuna benzeyen yüzü yaşlandıkça dü­zelecek, akranlarının yüzleri sarkarken onunki pürüzsüz ve çizgisiz hale gelecektir. Belki bu, Ocak’ta doğmakla ilgili bir durum eski yıl gidiyor, yeni yıl giriyor. Bu garip gidiş geliş bizim yaşlı adam imajına uyuyor; Yeni yıl’in Fildişi sabunu yüzlü taze bebeğinin yanında ihtiyarın kaygıdan kırışmış yüzü.
Eğer bir Oğlak çocuğu sahibi iseniz, çok geçmeden bu aykırılığın farkına varacaksınız. Daha bebekliğinden başlayarak, aklı başında küçük Oğlak’çığınızın gösterdiği o garip olgunluk sizi biraz tedirgin edecektir. O’na “İtti Bitti Bun bebeğim şekerli pastasından ister mi?” gibi bebek gibi neşeli birşeyler söylemeye kalkıştığınız zaman, size sanki neden böyie aptallaştığımza şaşıyormuş gibi ciddi ve düşünceli gözlerle bakacaktır. Sıradan anne baba­ların bebekçe konuşmaktan utanç duymaları için böyle bir bakış yeter. .
Oğlak çocuklar zevklerinde azimli ve ısrarlıdırlar, ama bunu anlatmak için gürültü patırtı koparmazlar. Küçük keçiniz aksilik nöbetlerine tutulmayacak ve yumruğunu dramatik bir şekilde kaldırıp patates püresinin içine indirmeyecektir. Ama, ters tepkilerini oldukça basit yoldan size iletmeyi becerecektir; Bir anne Oğlak burcu bebeğinden biraz yılgınlık duyabilir. Ama, bir türlü bunun gerçek sebebini kestiremez. Bebek ne yapar ne eder, annesinin kendini aptal ve uçarı hissetmesini sağlar. Gelin, çok gerçekçi olalım; O annesine, anne değil de çocuk olduğunu hissettirmekte ustadır.
Bu bebek istediği birşeyden vazgeçecek, feragat edecek tipte biri değildir. Dosdoğru erişmek istediği yere doğru emekler ya da badi badi yürür. Size öyle gelir ki, sanki siz bezini değiştirirken O ne yapacağını dikkatle kafasında tasarlamıştır ve şimdi onu uygulamaktadır, o kesin kararlıdır, başka birşey değil. Oğlaklar isteklerini bildirmekte hiç çekingen değillerdir. Açık olarak mesajı alırsınız. Ondan sonra gözünü kırpmadan cevabınızı bek­ler. Farzedelim “hayır” dediniz. Şayet istediği pek önemli birşey değilse, gözyaşı sahneleri yaratmadan hayal kırık­lığına razı olabilecektir. Gerçekten istediği birşey olduğu­na karar verirse, şu ya da bu şekilde onu mutlaka elde edecektir. Sizin “hayır”ınız O’na fazla birşey ifade etmez. Kavga gürültü çıkaracağına, aldırmaz görünür ve zamanını bekler, ta ki sizi al aşağı edip bezdirinceye kadar.
Sizin Oğlak bebeğiniz büyüdükçe hayatını bir düzene koyacaktır. Oyuncaklarını belli bir yere koyacak ve şayet siz onların yerlerini değiştirir ya da sistemini bozarsanız çileden çıkacaktır. Eğer tipik bir Satürn çocuğuysa, genel­likle yemek ve oturak zamanlarına kendiliğinden uyacak, çocukça hilelere ve gösterilere başkalarından daha az itibar edecektir. Bu kızlar ve oğlanlar çok küçükken bile bilinçli olarak aile hayatına yatkınlık göstereceklerdir. Küçük keçi yaşıtlarıyla dışarıda konuşmaktansa anne babasıyla pikniğe gitmeyi ve evde oturup büyüklerin konuşmalarını dinlemeyi tercih eder. Arkadaş gruplarıyla pek kaynaş­maz. Muhtemelen sadece bir iki yakın arkadaşı ya da sırlarını paylaştığı bir tek özel arkadaşı olacaktır.
Oğlak öğrenciler için okul hiç de bir bocalama yeri değildir. Ters bir yükselen burç etkisi yoksa, veya doğum anında Ay huzursuz bir burçta değilse, bu çocuk ev Ödevlerinde olağanüstü bir sorumluluk gösterecektir. Eve girecek, ceketini asacak ve hemen derslerinin başına otu­racaktır. Gerçek bir Oğlak’sa, önce ödevini yapıp bitirme­den oyundan zevk alamaz.
Oyun oynamaya hazır olduğu zaman, Satürn oyunu ekseriya bir büyükmüş gibi davranma şeklini alır. Küçük Oğlak kız, annesinin elbiselerini giyme oyununa bayılır. Bazen, “sen bebek ol, ben anne olayım” der. Bu sizi biraz rahatsız edebilir, çünkü rolleri değişince küçük yaramaz acayip şekilde ikna edici olacaktır. Siz bebek parkının içinde durup bebekçe, glu glu yaparken kendinizi tam bir aptal gibi hissedersiniz. O ise sizin yüksek topuklu ayak­kabılarınızı giymiş, incilerinizi takıp takıştırmış olarak kocaman gözlüklerinin üstünden merakla bakar ve sert bir sesle, “uslu dur, yoksa yemeğini yemeden yatağa gidersin” der. Size öyle gelîrki, çabucak oyunu bitirmezseniz sahiden sizi yatağa sokacaktır. Bazen Oğlak çocuğu evdeki hay­vanlara “güya” annelik yapar ve sorumluluk konusunda bayağı ciddi davranır. Küçük Oğlak oğlanlar da Öğretmen, doktor, büyük demiryolu idarecileri ya da baba olmayı se­verler, küçük oğlunuz babasının ceketini giyip ağzına da piposunu aldığı zaman, birden içinizden arabasına atlayıp süpermarkete kadar uzanıp birkaç yumurta almasını söylemek gibi dünyanın en saçma isteği gelir ta ki, onun pate­nini bile henüz doğru dürüst süremediğini hatırlayıncaya kadar. Patene binme çabasından sürekli dizlerinin derileri yüzülmektedir de… Oğlak çocuklar resim çizmeyi, boya­mayı ve müzik dinlemeyi de severler. Yalnız oyun saatle­rini amaçsız oyunlarla harcamayı istemezler. Sık sık beceri isteyen birşeyler yapma hevesine kapılırlar. Ama bu, işe yarayan birşey olacaktır; cılız bir saksılık veya komik şekilde sallanıp duran bir kalem kutusu olsa bile. Bu çocukların dışarda oynamaya teşvik edilmeleri gerekir. Gün ışığı ve temiz havayı pek hevesle aramayacaklardır, ama onlara iyi gelir; gencecik zihinlerindeki o kasvetli küçük Satürn örümcek ağlarını üfleyip temizlemeye yarar.
Öğretmenler genellikle Oğlak çocuklarına öğretmeyi zevkli bulurlar. Ne var ki, O’nun o yavaş, inatçı öğrenme tarzı karşısında sabırlarını kaybedebilirler. Gene de öğret­men hiç olmazsa saçma hayalcilikten ya da derslerini ihmal etmesinden şikayet etmeyecektir. Bu çocuklar genelde, dersin esaslarını kavradıktan sonra, çok iyi öğrenciler olurlar. Belki çok çabuk öğrenmezler, ya da şimşek gibi bir zeka göstermezler, ama azimli ve dikkatlidirler. Satürn konsantrasyonu küçümsenecek birşey değildir. Ödüller kazandırır, “pekîyi”ler aldırır.
Bu burçlar eve, davranışı konusunda öğretmenin görüşlerini bildiren ve O’nun itaatli, çalışkan, güvenilir olduğunu, ama sınıftaki konuşmalara katılmayı pek iste­mediğini, ezberlemeyi reddettiğini, çekingen ve kendine güvensiz olduğunu, diğer Öğrencilerin arasına pek karışa-madığını yazan bir karne getirirse; içe dönük bir kitap kurdu, ümitsiz bir anti sosyal yaratık yetiştirdiğinizi düşünmeyin.

“ Oğlak Burcu Çocuğunun Özellikleri ” yazısı için 3 Yorum Yapılmış

  1. ben bi oglakim sabirli biriyim.Zekiyim sorunlari 2 dakkaya cozuyorum buna cok seviniyorum:):0:D

  2. Ayrica cok guzelim arkilerimde oyle soliyo zaten cokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk mutluyum oglak oldugum icin.okulun en havali ve modayi takip eden kiziyim ayrica hayranlarim cok fazla:0

  3. ay bende zeki çalışkan güzel moda ile yakından ilgilenen bi kızım iyi ki oğlak burcuyum

Bu yazı için yorum yapın

*

sex izle Film izle Hd Film izle Online Film izle