Terazi Erkeği

Terazi Erkeği İle İlgilenen Kadınlara Tavsiyeler

Terazi erkeği duyarlıdır, o kadar ki sizi bir sinir kumkuması haline getirebilir. Onu memnun edin ama bebekmiş gibi davranmayın. Erkeksi olmak ister. Onu övün ve pohpohlayın özellikle cinsel çizgide. Kolay kırılabilir biri olarak kabul edilir ama eğer onu severseniz gereksenmelerenizi yerine getirecek kadar güçlüdür. Onu tutmak için görünüşünüze özen göstermek zorunda kalacaksınız. Yanlış yerlerdeki şişkinliklere dikkat eder! Kendisi yad­sıyabilir ama ne kadar yakışıklı, yetenekli, sevecen ve he­yecanlı olduğunun söylenmesinden hoşlanır. Dert edin­meye değer.
Kadın ya da erkek deneyime, görüntünün başka noktalarını da görmek İçin uzanmaya isteklisiniz. Gele­neklerin korunmasını aramakla birlikte onları kırmaya da isteklisiniz oldukça. Hayran olunmaya alışıksınız. Övgüye alışıksınız. Dikkati çekmeyi seversiniz ama bir sevgili için bundan vazgeçecek kadar da naziksiniz. Ama sevgilinin buna değdiğinden emin olmalısınız. Bu, sürekli tedirgin eden kuşkudur. Aşk ve cinselliğin söz konusu olduğu yerde siz her zaman şu soruya yakalanırsınız: ‘daha iyi mi yap­mam gerekirdi? Bu aynı zamanda kendinize de hayransınız demektir. En iyisini yapmaya hakkınız olduğunu hisseder­siniz. Kendi başına bu doğrudur. Kendine değer vermek bütün olarak yapıcıdır. Ama bir fobi haline geldiği zaman, sürekli kuşku duyduğunuz zaman, gelebilecek daha iyi bir şeyi beklemeniz gerektiği zaman başınıza derdi davet edi­yorsunuz demektir. Siz duygulan, kasvetli ruh hallerini saklamakta başarılı değilsiniz. Bu tür bir tavır sevgilinize kesin bir aşağılık duygusu verir.
Siz sıradanlığın karşıtısınız. Romantiksiniz. Aşk yönettiği zaman romans egemen olduğu zaman mutlusunuz. Ama bu alanda baskı yapıldığı zaman büyünüz bozulabilir. Gene de aşık olduğunuz zaman baskının bir sınırı vardır. Bu işin yöntemi budur ve siz bunu ne kadar önceden bilir­seniz sizin ve sevgiliniz için o kadar iyi olur.
Sevdiğiniz insana hem parasal hem de duygusal açıdan yardım etmeye isteklisiniz. Ve genellikle de bunu yaparsınız. Karşılıklı çabanın serüveni romantik olmalı­dır. Siz de öyle yapın. O zaman roiıans uçucu değil durucu olur.
Olumsuz özelliklerinizden biri başkasına karşı hay­ran rolü oynayan biri olmayı aşmamanızdır. Bu zararlı bir
biçimde yapılmayan bir davranıştır. Ama çoğunlukla mutsuzluğa yol açar. Siz de bunu yaparsınız çünkü roman­tik olduğunuzu hissedersiniz
Başkaları sizi kıskanırlarsa aldırmazsınız. Ama du­rum tersine döndüğü zaman dayanamazsınız. Göz bebeği olmak istersiniz, başkasına tahammülünüz yoktur. Aran­mak istersiniz, aramak istemezsiniz. Bir anlamda burada İkizler burcuna benzersiniz. Ama siz daha kurnazsınız.
Sosyal ve eğitsel avantajları sizin kadar olmayabilen kişiler size çekim duyarlar, burada düzeyin önemi yoktur. O kadar çok bakılmak istersiniz ki daha aşağıdan gelen bir ilgiyi kabul ederek de pohpohlatırsınız kendinizi. Çok mu kabaca oldu bu? Gerçektir. Daha iyisini yapabileceğinizi biliyorsunuz ama daha iyisini yaparak bu yaltaklanmayı elde edebilecek misiniz?
Terazi kadınlarının sevilen bir sözü vardır: ‘Genç bir adamın kölesi olacağıma yaşlı bir adamın sevgilisi olmayı yeğlerim’. Anahtar sözcük sevgilidir- Siz kadın ya da erkek olun, bir ‘şeker dede1 gerekli olmasa da kendinize sevgili olarak davranılmasını istersiniz. Aslında Terazi erkekleri bu alanda kesinlikle duyarlıdırlar. ‘Avlanmak’ istemezler çoğu kez öyle olsa da.
Bunun ne olduğundan her zaman emin olmasanızda kendiniz için sevilmek istersiniz. Erkek Terazi sık sık kadın hilelerinin kurbanı olur. Sevilmek ister ve gönül işlerini idealize eder. Öbür alanlarda ne kadar olgun olursa olsun bu alanda sonsuza kadar gençtir. Bir entellektüel olarak tanmmaktansa bir aşık olarak bilinmeyi yeğler. Burada Aslan burcu ile aynıdır!
Sizin burcunuz aşkın burcudur. Cinsellik çok yoktur
ama sevgi, hayranlık ve doyumluluk vardır. Bu olumlu yöndür. Olumsuz yönden, egonuz yönetimi ele alır ve öbür alanları bırakıp fizik değerler üzerinde yoğunlaşırsınız.
Kuşkusuz Terazi, siz duyarlı bir aşıksınız. Gerek­sinmeleri, tedirgin ruh durumlarını, sevgilinizin ustaca nüanslarını anlarsınız. Ender bir insansınız. Kaba taşlar dünyasında bir mücevher olarak tanımlanırsınız. Yaşana­cak çok şey vardır ama siz sağlıklı bir meydan okumaya hayransınızdır. Bir Terazi kadını olarak yaşlı erkekler tarafından aranmaya eğilimlisiniz, öyle bulunmaz bir ev sahibesisiniz ki böyle bir adam sizi dostlarını etkilemek ve iş ilişkileri için arar. Eğer böyle bir adamı severseniz sonuç uyumdur. Eğer aşk yoksa duygusal bir karmaşa olabilir. Giyinmesini bilirsiniz. Kadınlar ya da erkekler güzel bir görümünüz vardır. Zevkiniz harikadır.
Çarpıcısınız ama süslü değilsiniz. Ama bazen karşı cinsten duyarlılık düzeyleri aşağı kişileri de kendinize çekersiniz. O zaman aşkı bol bol verip kuru bir banyo alan siz olursunuz. Gene de sizi etkilemek için bu da başka bir yöntemdir. Çünkü Terazi burcu sizin için aşksız hayat, hayat değildir. Bunu bilin ve başka türlü düşünerek kendinizi al­datmayın. Siz gereksinmeleriniz ve istekleriniz için bu burçlardan daha fazla düşüncelik, anlayış ve sem­pati istersiniz. Bu istekleriniz yerine gelirse günleriniz bir şarkı hayatınız da bir senfoni olur.

Terazi Erkeğinin Özellikleri

Bu adamdan pek çok öğüt alacaksınız. Tüm sorun­larınıza kusursuz çözümler bulacak ve sorduğunuz her so­ruya cevap verecektir. Ancak O’nda tüm genç kız rüyalarmızın cevabını bulacağınızı hiç sanmayın. O onların bir kısmını değiştirecek, diğerlerini de tartışacaktır. Bir Terazi erkeği zehirli sarmaşık yemiş timsah kadar huysuz ve dengesiz olabilir ve aşk da içinde olmak üzere herşeyi mantığa uydurma çabası sizi çıldırtabilir -ya da yenilgiye uğramanın ezikliği içinde bırakabilir.
Terazi erkeklerindeki dönekliğe eğilim inkâr edile­mez. Özellikle gençlik yıllarında, oyalanmaya eğilimleri fazladır. Terazinin doğal davranışı, karşılaştığı her üç ya da dört kadından birini ölçüp biçmek ve gerçek can yoldaşı olup olmayacağını tartmaktır. Teraziler çoğunlukla arka­daşlıkla aşkı umutsuzca birbirlerine karıştırırlar. Şaşırtıcı olarak, tüm gönül eğlencelerine ve denemelerine karşın Terazi burcu çoğunlukla kalp kırıklığına uğrayıp acı çek­mezler. Terazi erkeği hakaret edercesine çabuklukla geç­mişi unutabilir ve karşılık görmeyen bir aşkın ve hiç ol­maması gereken bir gönül ilişkisinin anısını, belki İkizler veya Yay erkeği dışında, herkesten daha az bir pişman­lıkla hatırlar. Çok olağanüstü durumlar dışında, belki birkaç bere izi taşıyabilir, ama devamlı bir hasar olmaz. Az görülen o olağanüstü durumlarda ise, Terazi erkeğinin çektiği acı, hayal bile edilemeyecek kadar yıkıcı olabilir; ancak bu o kadar az rastlanan bir durumdur ki, pek örnek bulamazsınız.
Yumuşak yürekli, hile bilmeyen bir Terazi erkeğini, ihtirasla avucunun içinde tutmaya azmetmiş bir kadının pençeleri arasında bulmanız daha kolaydır. Bu kadın, Teraziye, kendisini terketmenin on emrin hepsini birden inkâr etmekten sonra ikinci büyük günah olduğunu hisset­tirmiştir. Böyle bir ağa yakalanan Terazi erkeği, çok çaresiz bir aşk mahkûmu olabilir. Bu her iki aşırı örnek de istis­nalardır. Terazi burcu erkeklerinin çoğu duygusal bağların kendilerini sımsıkı bağlamasına izin vermeden, romantik aşk ‘ın tüm zevklerim çıkaracak kadar özgürlüğü korumayı başarırlar.
Sizin bütün sırlarınızı öğrenmek O’nun pek fazla il­gisini çekmez. îlk bakışta ilgileniyormuş gibi görünebilir, ama ikinci bir kez daha bakın. Çoğunlukla burnunun birkaç santim altında neler olup bittiğinden haberi olmaz. Neler olduğuna O’ndan başka herkes dikkat eder. Cehennem buz tutuncaya dek tartışsa da, amacı kişisel niyetleri öğrenmek değil, dengeli bir yargıya ulaşabilmek için kuramsal teori­ler üzerinde durmaktır. Soruları başkalarının gizli nevroz­larını ortaya çıkarma amacını taşımaz. O yalnızca ger­çekleri sınıflandırarak, onları uygun yerlerde bir araya ge­tirmek ister. O, herşeyin nedenlerini ve sonuçlarını parlak bir mantıkla tartışır ve vardığı sonuçlar genellikle hakça, doğru, mantıklı ve yararlı olur.

Bu yazı için yorum yapın

*

sex izle Film izle Hd Film izle Online Film izle